Możesz rozliczyć się z Internetu

24045147Warto wiedzieć o tym, że osobom fizycznym, które nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej ale także w przypadku właścicieli film, którzy podlegają podatkom ustalony zdecydowanie wcześniej mogą liczyć na ulgę za Internet. Wcześniej ustalony prób takiego rozliczenia związany jest z kwotą 760zł.

Żeby jednak doprowadzić do odliczenia od dochodu wymagane jest to aby spełniać niektóre normy. Jak to wygląda w nawiązaniu do udokumentowania ponoszonych wydatków? Należy rozumieć to w taki sposób, że od strony podatników zamierzających podjąć się skorzystania z ulgi za Internet mają w swoim obowiązku przedstawienie poniesionych wydatków. W przypadku rozliczenia VAT za korzystanie z usługi internetowej nie wymagane jest obowiązkowej faktury VAT. W tym przypadku urząd skarbowy stwierdzać będzie to, że każdy dokument będzie potwierdzeniem opłat za korzystanie z sieci online. To właśnie na tej podstawie wysokość całych wydatków dotyczyć będzie tytułu ustalenia na obecnie przedstawionych dokumentów, które stwierdzać będą ich poniesienie. Należy dodać iż dowód na którym można zauważyć to, że podatnik wniósł koszt za skorzystanie z Internetu będzie potwierdzeniem tego, że stanowi podstawię do wykonania obliczenia.

Żeby dowód opłat za Internet był w pełni rzetelny konieczne jest aby zawierał – pełne dane identyfikacyjne kupującego a także sprzedającego(usługodawcę w tym przypadku np. Orange, Netia), zakres usługi a także kwotę, która wynika z jej korzystania. Limit, który został ustalony związany jest przede wszystkim z kwotą do 760zł. Ta sprawa związana jest za rok 2014. W wielkim uproszczeniu warto powiedzieć o tym, że podatnik nie może wykonać większego rozliczenia aniżeli 760zł.

Aby prawidłowo dokonać obliczenia należy przede wszystkim być w świadomości tego z jakiego tak właściwie zeznania podatkowego skorzystać. Ta sprawa związana jest przede wszystkim z PIT-36 bądź PIT-37 a także w niektórych przypadkach jako PIT-28. W zależności od wyboru należy się zastanowić nad tym, które będzie odpowiednie dla każdego podatnika.

Każdy ma szansę na skorzystanie z tego rodzaju ulgi ponieważ to wszystko ma odpowiednie odwołanie w podstawie prawnej. Należy się z nią zapoznać aby rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. Jest to dobry sposób na to aby już więcej się nie zastanawiać nad tym czy dana ulga istnieję czy jedna komuś ona nie przysługuję. Warto nad tym pomyśleć próbując odliczać za swoje usługi Internet na końcu swojego rozliczenia. To jest bardzo ważna sprawa o której nie można zapominać.

Podziel się swoim zdaniem